Pasy cnoty – kiedyś i dziś

Cnota to rzecz święta, więc należy ją chronić wszelkimi możliwymi sposobami. Choć dziś zasada ta jest o wiele bardziej złagodzona, to wciąż niektóre osoby pragną pielęgnować tę regułę, szukając pomocy w świecie pasów cnoty. Choć koncepcja ich powstania wiele się nie zmieniła, to już podejście do użytkowania jak najbardziej. Możemy spotkać więc dziś modele wyprodukowane z różnych materiałów, jednak zawsze będą one chronić przed niewiernością drugiej osoby, z którą pozostajemy w związku. Nie można oczywiście nikogo zmusić do ich noszenia, jak to miało niekiedy miejsce w wiekach ubiegłych. Niektórzy traktują je nawet jako element gry wstępnej. Co się zatem zmieniło? Jak pasy cnoty funkcjonowały dawniej, a jakie miejsce zajmują na dzisiejszym rynku konsumenckim? Kolejne akapity z całą pewnością mogą wiele wyjaśnić w tej kwestii.


Pas cnoty na przestrzeni wieków

Niewielu z nas wie, że to, co znamy pod pojęciem pasa cnoty, dawniej nazywano również opaską syryjską. Dotarła ona na nasz kontynent już w XII wieku i co ciekawe była stosowana ok. przez kolejne 700 lat. Jaki był jej cel? Tego łatwo się domyślić. Zamawiano wówczas pasy cnoty głównie dlatego, aby powstrzymać kobiety od masturbacji oraz cudzołóstwa (czasem bezpodstawnie, a czasem mając uzasadnione podejrzenia co do uczciwości i wierności swojej oblubienicy). Całość była najczęściej metalowa, z elementami skórzanymi, a projekt zakładał głównie kompleksowe osłonięcie damskich narządów płciowych. Aby pozbyć się przeszkody w odbyciu stosunku, trzeba było otworzyć znajdujący się tu zamek. Pomyślano również o konieczności załatwiania potrzeb fizjologicznych – małe otwory, przez które mógł zostać oddany mocz, ale równocześnie uniemożliwiające włożenie nawet palca. Warto również wiedzieć, że:
- dawniej konstrukcja pasów cnoty była bardzo niewygodna,
- utrzymanie higieny, mając na sobie opaskę syryjską, było niezwykle utrudnione (otarcia i infekcje były tu na porządku dziennym),
- tego typu ochrona cnoty używana była przez różne warstwy społeczne (od kupiectwa i rycerstwa, aż po mieszczaństwo i chłopstwo),
- miały one chronić przed hańbą nieślubnego dziecka oraz... gwałtem.


Pas cnoty współcześnie

Niektóre z historii o dawnych modelach pasów cnoty przypominają raczej scenki rodzajowe z czasów niewolnictwa niż troskę o zdrowie i szczęście żon i kochanek. Nic zatem dziwnego, iż cnota niewiast nie jest dziś tak radykalnie broniona, nie mówiąc już o odbieraniu im prawa do masturbacji. Współczesny pas cnoty (tak, istnieje coś takiego!) przeszedł ogromne zmiany, a nawet stał się elementem mogącym potęgować pożądanie. Nadal można spotkać na rynku modele dla kobiet, jednak to asortyment dla panów jest dziś o wiele bardziej popularny. Wykonuje się je z metalu, drewna, czy też tworzywa sztucznego i stanowią one coś na kształt klatki na męskie genitalia. Konstrukcja ich jest jednak komfortowa, więc można ją dyskretnie nosić na co dzień, bez obaw o otarcia, czy też załatwianie potrzeb fizjologicznych. 

Jak wykorzystuje się dziś pas cnoty?

Opaska syryjska dla panów (o ile wciąż możemy nazywać tak produkty z tej kategorii) ma oczywiście bardzo często przeciwdziałać domniemanej rozwiązłości mężczyzny, który został w nią wyposażony. Czasem do zakupu jej dochodzi po zdradzie, aby sprawdzić, czy partner faktycznie żałuje swojego skoku w bok i chce naprawić sytuacje w związku. Wiele kobiet przekonuje swoich mężów, aby nosili ów pas cnoty, gdy wyjeżdżają na kilkudniowe negocjacje biznesowe – choć widać tu, że w takim związku nie ma zbyt wiele zaufania, to wielu panów zgadza się na taki plan. Pas cnoty może się jednak kojarzyć dziś z przyjemnością. W jaki sposób? Chodzi tu o świadome poddawanie się abstynencji i uniemożliwienie masturbacji przez określony czas, a tym samym zwiększenie podniecenia i wrażliwości podczas zbliżenia, które następuje po tych chwilach seksualnej udręki.

Chcąc omówić temat pasów cnoty w społeczeństwie europejskim, zasięgnęliśmy porady sklepu Lareina24.pl

Komentarze

  1. O kurcze, to to jeszcze dziś się ich używa?? Myślałem że to tylko w średniowieczu :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz