Jak mydła działają na naszą skórę?

 

Na pewno niejednokrotnie słyszałeś, że mydło wywiera niekorzystny wpływ na skórę, co powoduje, że w praktyce lepiej unikać jego stosowania. Czy faktycznie mydło należy wykluczyć z naszej codziennej pielęgnacji skóry? Czy możemy wybrać najlepsze i najzdrowsze mydło, które nie tylko nie podrażnia, ale pielęgnuje naszą skórę?

Dlaczego mydło niekorzystnie wpływa na naszą skórę?

Używając tradycyjnego mydła, łatwo zaobserwować, że na skórze pojawia się zaczerwienienie, wysuszenie, a nawet podrażnienie. Dzieje się tak dlatego, że mydła na ogół zawierają silnie zasadowe pH, które powoduje powyższe objawy. Warto wiedzieć, że mydło nie tylko usuwa ze skóry zabrudzenia, ale także składniki które nasza skóra samodzielnie wytwarza. Jest to sebum, które zabezpiecza skórę przed utratą zbyt dużej ilości wody. To właśnie dzięki niemu nasza skóra jest gładka i doskonale nawilżona.

PH skóry człowieka powinno wahać się pomiędzy 5 do 5.5. Wówczas mamy naturalną barierę ochronną przed patogenami, które bytują na jej powierzchni. Tymczasem mydło zmywa sebum a tym samym odbiera skórze jej naturalną barierę ochronną.



Czym zastąpić tradycyjne mydło?

Oczywiście na rynku mamy ogromną ilość różnorodnych środków kosmetycznych, przeznaczonych do mycia i pielęgnacji twarzy. Pomimo, że producenci wciąż prześcigują się w pomysłach na stworzenie idealnego środka, warto zastosować mydło marsylskie. Mydło to wiedzie prym wśród Francuzek, a przecież to one uważane są za najpiękniejsze kobiety w Europie, które mogą pochwalić się wspaniałą i gładką skórą.

Mydło marsylskie cieszyło się już popularnością we Francji w XVII wieku. Do dnia dzisiejszego produkowane jest wedle dawnych receptur, dlatego cechuje się nie tylko wysoką skutecznością ale także naturalnością.

Co się kryje w mydle marsylskim?

Mydło marsylskie znów zyskuje na popularności. Doceniamy, że jest produkowane wedle dawnych, tradycyjnych metod. Precyzyjnie dobierane są składniki i przestrzegane reguły sztuki roślinnej. Mydła marsylskie Le Chatelard wytwarzane są w St Auban sur Ouvèze Prowansji przy użyciu tradycyjnych metod.

W tradycyjnym mydle marsylskim znajduje się 75% olei roślinnych, które odpowiadają potrzebom każdego rodzaju skóry:

olej palmowy

oliwa z oliwek

olej migdałowy

olej arganowy

olej rzepakowy

Mydło marsylskie jest produktem naturalnym i wegańskim. Nie jest testowane na zwierzętach, a także nie zawiera żadnych sztucznych barwników. Jest w stu procentach biodegradowalne, co oznacza, że nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko.

PH mydła jest odpowiednie dla skóry, dlatego mogą używać go alergicy. Stosowane może być także w pielęgnacji noworodków i małych dzieci.



Dlaczego warto sięgnąć po mydło marsylskie?

Mydło marsylskie powstaje poprzez gotowanie oliwy z oliwek z odrobiną ługu, co sprawia, że jest w pełni naturalne i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry. Znakomicie sprawdza się w pielęgnacji całego ciała. Już od pierwszych dni życia dziecka, możemy stosować go na skórze niemowląt, ponieważ jej nie podrażnia. Warto zaznaczyć, że mydło pozostawia na skórze delikatny filtr ochronny. Chroni on skórę nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale także odpowiednio ją nawilża i odżywia.

Mydło marsylskie można także stosować zamiast szamponu do włosów. Regularne stosowanie sprawia, że są one zdrowsze, mocne a także zwalczony zostaje łupież. Sprawdza się także w myciu włosów suchych i poprawia stań rozdwojonych końcówek. Mydło to nadaje się również do pielęgnacji miejsc intymnych, gdyż nie powoduje żadnej alergii.

Mydło marsylskie mogą stosować osoby z:

Cerą suchą

Problemami alergicznymi

Cerą wrażliwą

Skórą łojotokową

Trądzikiem

Łuszczycą

Mydło marsylskie to nie tylko doskonały sposób na pielęgnację naszej cery. Świetnie sprawdza się w codziennym stosowaniu. Warto zaznaczyć, że jest w pełni naturalne, dlatego nie działa negatywnie na przyrodę i naturę.

Komentarze